|E premte, Prill 28, 2017

Mario Baloteli shet 10 fanella në orë 

Kur Mario Baloteli u transferua në merkaton e verës te skuadra e Nisës, shumëkush nxitoi për ta quajtur një prej dishezave që do ta përndiqnin në rënien e karrierës së tij.

Por sulmuesi kontrovers italian duket se kishte nevojë pikërisht për një ekip pa shumë pretendime dhe presion për të dhënë maksimumin në fushë, dhe jo vetëm aty.

Skuadra e rivierës franceze ka nisur të marrë frytet e investimit të guximshëm te futbollisti problematik që ka shënuar 7 gola dhe ka ndihmuar Nisën të marrë kryesimin në Ligën transalpine.

Tërheqja e “Supermarios” mes tifozëve ka bërë punën e saj duke sjellë dhe një shpërthim në sektorin e marketingut. Një mesatare prej 10 fanellash në orë janë shitur në javët e fundit me emrin e Balotelit mbi shpinë ndërsa Nisa si asnjëherë në vitet e fundit po shton abonimet sezonale dhe kuotat e aksionerëve.

Sulmuesi ende nuk e ka gjetur rrugën e rikthimit në kombëtaren italiane, por buzëqeshjen në fushë që e kishte aq të nevojshme për golat, e ka fituar plotësisht.

Sipas gazetës “Nice-Matin’ shitjet e uniformave të skuadrës kanë pësuar rritje të madhe dhe po shkojnë drejt dyfishit me sezonin e kaluar.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vasili merr “timonin” e LSI-së https://t.co/fY6oPfP7p5 https://t.co/paWAt706pI
11,371 people follow ALB365
Twitter Pic Ismaelha Twitter Pic nopalli Twitter Pic PaulG121 Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic Shawncha Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_ Twitter Pic YzatisRo Twitter Pic GloriaBr Twitter Pic 0018b
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Zbulohen email-et, Kodra paguan këshillin e mjekëve të Gjenevës kundër Zotos

  Në korrespondencën mes ekspertes së Shqipërisë pranë Misionit të tonë në Gjenevë, Blerina Zoto, dhe ambasadores, Filloreta Kodra, duket...

Close