|E martë, Korrik 25, 2017

Marko Caka në filmin e Woody Allenit bashkë me Kate Winslet dhe James Belushit 

Marko Caka, aktori shqiptar po pushton Hollivudin. Ai do të shfaqet përkrah dy aktorëve të mëdhenj të Brodway, si Kate Winslet dhe James Belushi.

“Ndihem i privilegjuar që duke iu afruar Woody Allen në filmin e tij të fundit, pas Spielberg e Scorsese, tani po ndaj sheshxhirimin me tre regjisorët më të mirë në botë”, ka thënë në një deklaratë të fundit Marko Caka.

Woody Allen rikthehet me një film dramë “Untitled Woody Allen Project” në Nju Jork, pas disa komedive që kanë konkurruar në festivalin e Kanës. Në këtë projekt ku sapo kanë nisur xhirimet, Woody Allen ka sjellë në kastin e tij një elitë aktorësh, si Kate Winslet, James Bellushi, Justin Timberlake, Miley Cyrus, Elaine May, John Magaro dhe Rachel Brosnahan.

Marko Caka ka rolin e një tregtari ambulant ushqimor. Është hera e parë që Caka luan në film të regjisorit të madh si Woody Allen, i cili radhitet në top pesë regjisorët më të mirë të botës.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ambasada italiane në Tiranë: Punë të mbarë President Ilir Meta https://t.co/27y7WmgWjv https://t.co/xN7eeqHf5t
11,309 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Tarashaj figuron zyrtarishtë në listën e Zvicrës

Shani Tarashaj është ftuar edhe zyrtarisht nga përfaqësuesja e Zvicrës Sulmuesi shqiptar Shani Tarashaj, ditë më parë tha se nuk...

Close