|E enjte, Qershor 22, 2017

Marko Caka , nga gazetaria në aktrim në Hollywood. 

3    USA – Marko Caka një djal I cili e nisi karierën e tij pak e nga pak në Shqipëri dhe emigracion , në Greqi. Në Shqipëri e njohin si gazetarin e “Panoramës” me lajmet e tij nga Greqia. Më pas shkoi në USA. Edhe aty filloi që të shkruante për personazhet e medias, të ekranit derisa arriti që edhe vetë një ditë të shkruajnë për të.
Pasi ka marrë mësimet për aktrim ai fillon edhe të interpretojë. Sipas një bisede me vetë Markon ai pohon për alb365.com se : “Historia me filmin nis pas intervistave me Cameron Diaz dhe ish bashkeshortin e Angelin Jolie , Bill Bob Thorton të cilët më propozojnë duke më thënë se ti mund të bësh karrierë në Hollyëood . Me njohjet nëpërmjet tyre fillova audicionet dhe mësimet për aktrim dhe sot kam shumë kërkesa për filma me role të vogla si fillim dhe me premtimin se do të kesh role më të mëdha”.

2Ai ka luajtur në filmin Tapestry , hollivood family film, ku aktor kryesor ështëStephen Baldëin and Tina Louise.Filmi flet për marrëdhënjet e një cifti ku nis një komflikt mes tyre por që nuk e prishin martesën, arrijnë ta ruajnë atë. Ai ( Marko ) ka rolin e një klienti që frekuenton jetën e natës bashkë me Protagonistin Stephen Baldëin I cili bën një jetë të shthurur nga kriza në marrëdhënjen e tij në familje. Pas një castingut të gjërë aktorësh Ai u përzgjodh vetëm për të luajtur pranë një aktori të famshëm , protagonist të filmit hollivudian me karakter familjar. Roli tjetër është I gangsterit Huan në serialin më të shikueshëm amerikan në serialin “Boardëalk Empire” të platformës më të madhe të filmave amerikan HBO. Në këtë film Marko është një gangster I viteve 1930 në një rezort me turistë amerikanë në Kubë.

1

    alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
I jepet lamtumira Françesk Radit

Në hollin e Radio Televizionit Shqiptar u mbajtën homazhet në nder të kujtimit të këngëtarit Françesk Radi. Miq, kolegë, familjarë,...

Close