|E mërkurë, Mars 29, 2017

Masakra – 2 të vdekur e 4 të plagosur 

Shkodër – Një ngjarje e rëndë është regjistruar rreth orës 22:40 të mbrëmjes së kësaj të hëne, në një lokal në Njësinë Administrative Dajç, në Shkodrës. Një person i armatosur me armë automatik, ka hyrë brenda ambienteve të lokalit dhe ka hapur zjarr në drejtim të një tavoline ku ndodheshin gjashtë persona, klientë të barit.

Plumbat e breshërisë të armës kallashnikov kanë rezultuar fatal për 2 prej tyre, ndërsa katër të tjerët kanë mbetur të plagosur rëndë. Viktimat e këtij krimi janë Arjet Saiti, 42 vjeç dhe Gacalin Kopshti, 30 vjeç. Ndërsa autori i kësaj ngjarje është identifikuar shtetasi Miklovan Parubi, 33 vjeç, i cili është shpallur në kërkim nga policia.

Forca të shumta policie dhe ato të Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) kanë bllokuar akset dalëse nga Dajçi në drejtim të Shkodrës. Në një njoftim të shpërndarë për mediat policia thekson se autori i ngjarjes njihet si përdorues droge dhe person me probleme emocionale.

Katër të plagosurit janë Ndok Marku, Vinçens Kopshti, Aleks Prendi dhe Kitas Molla, të cilët janë transportuar menjëherë për në spitalin rajonal të Shkodrës ku i janë nënshtruar ndërhyrjes kirurgjikale. Dy viktimat si dhe katër të plagosurit janë të moshës 25-35 vjeç.

Policia dyshon se shkak i këtij krimi të rëndë mund të ketë qenë sherri për një lojë pokeri.img_0504

Ngjarja
Një lojë pokeri e humbur nga autori dyshohet të jetë pikënisja e konfliktit me 6 shokët e tij. Mësohet se ata janë konfliktuar verbalisht me Parubin. Ky i fundit në gjaknxehtësi e sipër ka dalë nga lokali dhe është larguar për në drejtim të shpisë ku edhe ka marrë armën e krimit. I armatosur me automatik ai është kthyer në lokal dhe ka hapur zjarr në drejtim të gjashtë personave, duke lënë të vdekur 2 prej tyre, ndërsa katër të tjerë janë plagosur rëndë.

Pas këtij momenti, Miklovan Parubi është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes. Ai u shpall në kërkim nga policia vëetëm pak minuta pasi kishte kryer krimin e rëndë.

Deklarata e Policisë së Shkodrës

Informacion paraprak

Me datë 03.10.2016, rreth orës 22: 40, është marrë njoftim se në një lokal tek kryqëzimi i Dajçit, Shkoder, ka të shtëna me armë zjarri.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore që kanë konstatuar se pas një konflikti për motive të dobëta ( dyshohet gjatë një loje pokeri) , shtetasi Miklovan Parubi, 33 vjeç, ka vrarë me armë zjarri shtetasit Arjet Saiti 42 vjeç dhe Gacalin Kopshti, 30 vjeç.

Gjithashtu ka plagosur edhe shtetasit A.P. 42 vjeç, N.M. 35 vjeç, V.K.22 vjeç dhe K.M. 26 vjeç, të cilët janë transportuar në spital për ndihmen e nevojshme mjekësore ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ky shtetas njihet në zonë si përdorues i lëndëve narkotike dhe probleme emocionale të pakontrolluara. Janë ngritur pika kontrolli si dhe po bëhet krehja e zones në bashkëpunim me F.N.Sh-në me qëllim kapjen e tij dhe vendosjen para përgjegjësisë penale.

Grupi hetimor në vendngjarje vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Të gjitha sherbimet e komisariatit dhe drejtorisë vendore të policisë Shkodër janë në gadishmeri bashkë me forcat FNSH në ndjekje të autorit.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A janë kto 4 qarqet ku LSI pretendon të dal forcë e parë? https://t.co/zSpLnx5ed9 https://t.co/KXX6dZeWdr
4,194 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Qeveria shkakron Elvis Roshin

Qeveria shqiptare ka vendosur të shkarkojë nga detyra kryetarin e bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, vetëm pak orë pasi Komisioni...

Close