|E diel, Shkurt 25, 2018

Mashtrimi – Film shqiptar me metrazh i shkurtër. 

Ky film është realizuar në shtetin e Kosovës si një bashkëpunim i aktorëve të rinj nga të dy vendet. Eshtë një projekt interesant pasi xhirimet janë realizuar në kohë rekord dhe filmi zgjat vetëm 12 minuta e 12 sekonda.

Ky film shqiptar me regji dhe skenar te Arlind Deda dhe drejtor fotografie Cuci Mazreku eshte publikuar ne Youtube me date 30 nentor 2017. Eshte nje film me metrazh te shkurter qe synon te jete pikenisje edhe per projekte me madhore midis aktoreve te dy vendeve tona. Filmi shqiptar ose filmi kosovar ne fjale nese i referohemi vendit ku jane realizuar xhirimet eshte mundesuar me te ardhurat e vete aktoreve. Montazhi eshte realizuar nga M&E Film Production.

Disa nga aktoret pjesemarres ne film jane : Maren HoxhaEkan Gjinaj, Valmir Gjyliqi, Aleko Koca, Shpejtim Boduri, Astrit Gashi, Genc Ulliri, Dani Hoti, Egzon Mazreku .

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Digjet hotel “kalaja”, rrezikohen 2 zjarrëfikës

Kosovë - Në orët e...

Close