|E premte, Qershor 23, 2017

Maskat grabisin fabrikën e miellit në Lushnje, merret kasaforta me miliona lek 

Lushnje – Persona me maska dhe me armë kan grabitur fabrikën e miellit që është në hyrje të Lushnjes.

Lajmi më parë njoftohet nga të afërm të pronarit të fabrikës miellit të cilët pohojnë se duke u gdhirë dita e djeshme persona me maska dhe armë zjarri kanë sulmuar rojen private të fabrikës, kan thyer derën e fabrikës kanë hyrë brenda ambienteve të saj e kanë marrë kasafortën e punës ku brenda saj ka pasur miliona lek. Po këto burime pohojnë se janë habitur me faktin se policia nuk ka dhënë asnjë njnoftim për median.

Nga ana e saj policia e Fier e kontaktuar e ka pohuar se për materiale të tilla njoftohet drejtoria e përgjithshme e policisë së shtetit e cila nxjerr edhe njoftimin për shtyp. Lajmi nuk hidhet poshtë nga policia Fier por për efekte të mos prishjes së hetimimeve nuk është bërë publik. Forca të policisë dhe sektorë të vecantë të saj janë fare pranë  zbulimit të autorëve të kësaj ngjarje e arrestimit të tyre.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sondazhi në Fier, PD merr rezultatin befasues, Gramoz Ruçi mbetet jashtë parlamentit https://t.co/RRS7FDI2Kd
11,396 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kremtohet përvjetori i 25 dëshmorëve të demostratave të 1989

Kosovë - Me 27.03.2017, në ora  11:00. Në  Institutin Albanologji, hapet  ekspozita përkujtimore  të  dëshmorëve  që  para; 28 viteve  okupohet  Kosova,...

Close