|E shtunë, Janar 20, 2018

Maskat tentojnë të grabisin 3 kinezë, ata i çarmatosin me karate . 

00Tre tregtarë kinezë janë tentuar të grabiten me dhunë nga disa persona të maskuar në Bulqizë.

Por, njësoj si në filma, ata iu janë përgjigjur grabitësve me karate, duke i shpëtuar grabitjes.

Madje, ata kanë arritur edhe që tu marrin armët grabitësve.

Ne folëm me njëri-tjetrin në gjuhën tonë dhe vendosëm që t’i kundërshtonim.

Duke qenë se ne njohim karatenë, vendosëm që të mbrohemi duke përdorur veprimet ekaratesë dhe arritëm t’u merrnim armët grabitësve.

Më pas njoftuam policinë, e cila i arrestoi ata”, ka thënë një prej tyre.

alb365.com

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Alarm për bombë në rrugën ku banon Sali Berisha

Tiranë -  Policia është njoftuar...

Close