|E premte, Dhjetor 15, 2017

Matematika, ja çelësi i përgjigjeve. 

10427231_796157433727899_3815080745064811951_n    Tirane – Rreth 45 mijë maturantë në mbarë vendin testuan njohuritë e tyre në lëndën e Matematikës. Vetë nxënësit janë shprehur se teza që përmbante 25 pyetje ishte e nivelit mesatar, dhe brenda pritshmërive të tyre. Por pavarësisht paralajmërimit një ditë më parë të zv/ministres së Arsimit Nora Malaj, për penalizimet për ata maturantë që do të kopjonin me telefon, nuk kanë munguar këto raste. Burime nga Ministria e Arsimit i kanë konfirmuar  se 5 maturantë në të gjithë vendin janë kapur duke kopjuar me telefon, gjë që i ka përjashtuar ata nga provimi.
 
Ndërsa për lëndët me zgjedhje, maturantë do të testohen më 18 qershor.
 
Ndërkaq, pasditen e sotme, Ministria e Arsimit ka publikuar edhe çelësin e përgjigjeve për Provimin e Matematikës. 

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ka një arsye që kjo foto është bërë hit

Një fotografi e publikuar në rrjetin social...

Close