|E martë, Dhjetor 12, 2017

Matoshi zgjidhet “Mbretëresha e Europës” 2014. (fotot) 

stelaKlediola u përzgjodh në pesëshen më të mirë, Ada tek 15 më të mirat, njëkohësisht dhe fitoi kontratë me një agjenci në Milano, ndërsa ajo që mori çmimin e parë, ishte Stela Matoshi nga Tirana.

U mbajt evenimenti ndërkombëtar “The Queen of Europe” në Brindisi, ku morën pjesë 50 modele nga mbarë Evropa.

Nga Shqipëria konkurauan 4 supermodele, Stela Matoshi, Klediola Loca, Ada Matoshi dhe Estela Ahmeti, drejtoresha e modeleve.

Klediola u përzgjodh në pesëshen më të mirë, Ada tek 15 më të mirat, njëkohësisht dhe fitoi kontratë me një agjenci në Milano, ndërsa ajo që mori çmimin e parë, ishte Stela Matoshi nga Tirana.

Është ky një çmim i rëndësishëm jo vetëm për Stelën, por për mbarë ne shqiptarët.

Stela u përzgjodh si “Mbretëresha e Evropës 2014” dhe është një privilegj i madh që një shqiptare të cilësohet e tillë.

Për ndryshe, Stela ka modeluar nëpër shumë evenimente, ndërsa sëfundmi ishte protagoniste në videoprojektin e këngës “Mos më moho” të Gentjan Demës.

stela-1 stela-2 stela-3

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Mbytet anija me klandestinë, 10 të vdekur

Vazhdon tragjedia e emigrantëve në ujrat turke....

Close