|E mërkurë, Korrik 26, 2017

Mbahet kongresi i 2-të i ABDE, kryetar Edmond Petraj 

Sot është mbajtur në Tiranë, ne pese vjetorin e formimit te saj,  Kongresi i Partise se Vlleheve te quajtur ABDE – Aleanca per Barazi dhe Drejtesi Europiane.

ABDE eshte nje Parti politike qe perfaqeson komunitetin e vllehëve dhe të arumunëve te Shqiperise dhe qe prej vitit 2013 eshte ne Koalicion me Partine Socialiste.  Në kongres u diskutua per interesat e Vllehëve të Shqipërisë si dhe për aleancat e deritashme politike dhe për zgjedhjet e vitit 2017.

Partia eshte themeluar ne vitin 2011.

Ne shtetin shqiptar deklarohet se jetojne 250000 vllehë të cilët janë nga grupimet më të forta në Shqipëri si në  biznese, jetën akademike dhe në shërbime të ndryshme. Ata  kanë gjuhën, shkollat dhe bashkësitë e tyre lokale si dhe një përfaqësim të ndjeshëm në strukturat politike të shtetit shqiptar dhe prani influente në të gjithë partitë kryesore politike

KONGRESI NË FUND ZGJODHI STRUKTURAT E REJA TË PARTISË  KU KRYETAR U ZGJODH AVOKATI NJOHUR  DOKTORI SHKENCAVE  EDMOND PETRAJ.

14686136_10207396189328088_129040636_n 14686409_1376016189077204_1933648422_n 14696805_1376015969077226_651845867_n

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Mënyra si rrini ulur në karrige tregon mbi personalitetin tuaj https://t.co/Dn0ekAcAvo https://t.co/WbGjgkN8kd
11,300 people follow ALB365
Twitter Pic NateMain Twitter Pic AnilaLil Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kjo llojë biçiklete nuk mundë të vidhet (video)

Biçikleta është padyshim një nga mjetet e preferuara për transport por me një disavantazh të madh: Mund t’ua vjedhin! Por...

Close