|E hënë, Shkurt 27, 2017

Mbrostari në protestë kundër impiantit të plehrave (video) 

Fier – Banorët e Mbrostarit kanë nisur protestat kundër ndërtimit të fabrikës së plehrave. Ata kanë akuzuar Bashkinë e Fierit se ka miratuar ndërtimin e kësaj fabrike vetëm 1.5 kilometra larg fshatit.

Banorët e zonës kanë kërcënuar se do të bllokojnë autostradën për të mos lejuar ndërtimin e kësaj fabrike që do të merret me përpunimin e plehrave.

“Të na sjellin dhe plehrat këtu. Si do të rriten këta fëmijë këtu. 1 kilometër e gjysëm larg dhe na mbytën plehrat. Kjo është vetëm protesta e parë dhe do të vazhdojmë. Do të bllokojmë autostradën”, tha një prej banorëve në protestë.

Një tjetër banor u shpreh se askush nuk i ka pyetur dhe këshilli i bashkisë e ka miratuar këtë projekt.

“Po na helmojnë fëmijët. Është vetëm 1.5 kilometër nga fshati ynë. Duan të bëjnë tre pika për plehrat në Mbrostar. E ka miratuar këshilli bashkiak i Fierit. Ne nuk dimë asnjë gjë”, janë shprehur banorët.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja kush janë OJF-të e peticionit për Vettingun (Lista) https://t.co/f8xNm8meQn https://t.co/dtcnEN8vxM
512 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic democras Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Cikalleshi flet për golin e parë dhe mallkimin e shtyllave

Sokol Cikalleshi ka thënë se është shumë i lumtur që ka shënuar golin e parë me Shqipërinë Sulmuesi i Shqipërisë,...

Close