|E mërkurë, Janar 17, 2018

Mbrostari në protestë, lironi të ndaluarit 

Fier – Banoret e Mbrostarit kane dale perseri ne rruge duke bllokuar aksin rrugor Fier – Lushnje ne pergjigje te vendosmerise per te detyruar bashkine Fier te anulloje vendimin per ndertimin e impiantit te mbetjeve urbane ne kete zone.

Sot banoret kane qene me te revoltuar per shkak se uniforma blu te policise jan pare te qarkullonin dje ne mbremje ne Mbrostar ku kan shoqeruar ne polici disa shtetas, kan pohuar ata per median. Ne bllokuar rrugen per rreth dy ore dhe kane qene te indinjura nga veprimet e policise se shtetit per ndalimin e nje 65 vjecari si dhe procedimin penal qe ka nisur per dy persona te tjere pjesmarres ne keto protesta

Banorët e Mbrostarit janë të vendosur  se pavarësisht vendimit të këshillit bashkiak për ndërtimin e impiantit te perpunimit të plehrave ata do ta kundershtojne me cdo cmime duke mos lejuar ndertimin e tij. Cdo dite rruga dhe protestat do te jene bashkudhetaret e ketij komuniteti derisa te anullohet vendimi per ndertimin e ketij impianti

15032191_1296540293710004_6185863065711132961_n 15107214_1296539630376737_6286135482316077876_n 15135836_1296539950376705_6824679421973894007_n

alb365

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Bashkitë e reja – 10 punonjës 1 shef

Tiranë - Me verifikimin e...

Close