|E enjte, Shkurt 23, 2017

Mbrostari në protestë, lironi të ndaluarit 

Fier – Banoret e Mbrostarit kane dale perseri ne rruge duke bllokuar aksin rrugor Fier – Lushnje ne pergjigje te vendosmerise per te detyruar bashkine Fier te anulloje vendimin per ndertimin e impiantit te mbetjeve urbane ne kete zone.

Sot banoret kane qene me te revoltuar per shkak se uniforma blu te policise jan pare te qarkullonin dje ne mbremje ne Mbrostar ku kan shoqeruar ne polici disa shtetas, kan pohuar ata per median. Ne bllokuar rrugen per rreth dy ore dhe kane qene te indinjura nga veprimet e policise se shtetit per ndalimin e nje 65 vjecari si dhe procedimin penal qe ka nisur per dy persona te tjere pjesmarres ne keto protesta

Banorët e Mbrostarit janë të vendosur  se pavarësisht vendimit të këshillit bashkiak për ndërtimin e impiantit te perpunimit të plehrave ata do ta kundershtojne me cdo cmime duke mos lejuar ndertimin e tij. Cdo dite rruga dhe protestat do te jene bashkudhetaret e ketij komuniteti derisa te anullohet vendimi per ndertimin e ketij impianti

15032191_1296540293710004_6185863065711132961_n 15107214_1296539630376737_6286135482316077876_n 15135836_1296539950376705_6824679421973894007_n

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama në Serbi, mijëra policë angazhohen për sigurinë.

Serbi - Autoritetet serbe po përgatiten për vizitën e kryeministrit shqiptar Edi Rama në Beograd, e parashikuar për në datën...

Close