|E mërkurë, Mars 29, 2017

Mbrrin trupi i Erion Toros, viktima e tërmetit në Itali (foto e video) 

Fier – Mbrrin trupi i Erion Toros , viktima e termetit ne itali.

Familjaret e kan pritur trupin ne portin e Vlores dhe e kan sjelle pran baneses se tij ne fshatin Kurjan te Roskovecit. Trupi eshte shoqeruar nga familjaret e tij ne Itali por edhe ata qe shkuan nga Kurjani ne portin e Vlores . Tek familja e viktimes mbrrijne edhe njerzit e bashkeshortes se viktimes .

Me një makinë të bardhë funerali, trupi i babait të vajzave të mitura udhëtoi drejt Roskovecit, për të vijuar me homazhet që do të mbajë familja, ndërsa ditën e nesërme do të përcillet për në banesën e fundit.

Trupi i pajetë i Toros, i cili ishte viktime mes 291 personave të tjerë, ishtë nisur dje nga Italia. Emigranti 34-vjeçar, në momentin e rënies së tërmetit ndodhej në banesë në Amatriçe së bashku me gruan dhe 2 vajzat.
Të bijat u nxorën nga gërmadhat me lëndime të lehta, ndërsa bashkëshortja pas një ndërhyrje kirurgjikale humbi të dyja këmbët. Erjon Toro ishte djali i vetëm i familjes me 5 anëtarë dhe jetonte prej 16 vitesh në Itali, bashkë me familjen e tij, ku punonte në ndërtim. Ai ishte i vetmi shqiptar që humbi jetën si pasojë e tërmetit në Itali. Ndërsa pas kërkesave të familjarëve të Toros për kthimin sa më parë në Shqipëri të trupit të tij, u raportua se shpenzimet për kthimin e tij do të mbulohen nga qeveria shqiptare.
Mësohet se qeveria ka marrë përsipër të gjitha shpenzimet për të sjellë trupin e të riut në fshatin Kurjan të Fierit.

Ceremonia mortore e Erion Toros do kryhet neser ne oren 13

image image image image

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A janë kto 4 qarqet ku LSI pretendon të dal forcë e parë? https://t.co/zSpLnx5ed9 https://t.co/KXX6dZeWdr
4,194 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Mbledhja Shqipëri-Kosovë, nënshkruhen 11 marrëveshje

Tirane - Për të dytën herë qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të zhvillojnë një mbledhje të përbashkët...

Close