|E shtunë, Shkurt 24, 2018

Mbyllen votimet në Greqi, Exit-Poll Syriza siguron 39% të votave. 

votime-greke-1Greqi – Në Exit Poll-et e para, të cilat janë publikuar pas përfundimit të procesit të votimit, rezulton se Syriza ka siguruar 36-39% të votave duke u shpallur fituese e zgjedhjeve parlamentare në Greqi

Në Exit Poll-et e para, të cilat janë publikuar pas përfundimit të procesit të votimit, rezulton se Syriza ka siguruar 36-39% të votave duke u shpallur fituese e zgjedhjeve parlamentare në Greqi. Demokracia e Re e kryeministrit aktual, Antonis Samaras ka siguruar 24-27% të votave, ndërsa partia e tretë sipas sondazheve të para rezultoni “Lumi” me 6.5-8.5 të votave. Partia famëkeqe e Agimit të Artë ka siguruar 6-8% të votave, e ndjekur nga partia Komuniste me 5-7% të votave, PASOK 4-6% dhe Grekët e Pavarur me 2.5-4.5% të votave.

Sipas këtyre sondazheve, partia e ish-kryeministrit Jorgos Papandreou ka mbetur jashtë parlamentit.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Dosja “Kajolli”, ja pse u ndalua 10 vjet pas dënimit në Itali

Një skuadër “Mobile” operacionale është...

Close