|Sunday, December 11, 2016
  • NA NDIQ NË

Mediat – Balili dërguesi i 1 ton droge në Greqi 

Greqi – Gazeta greke “Ethnos”, shkruan se dërguesi i ngarkesës perj 1 ton drogë që u sekuestrua dje në Greqi është Klement Balili, 44-vjeçari nga Saranda i konsideruar si “Eskobari i Ballkanit”.

Sipas një raporti të mediave greke, policia arriti në gjurmët e grupit të trafikut, pas identifikimi të një kamioni të dyshimtë që transportonte sasi të mëdha droge.

Kamioni mbërriti në një depo në zonën e Afidnes të Atikës, pjesë e rajonit të Athinës. Teksa trafikohej nga Shqipëria në drejtim të Greqisë, lënda narkotike shpërndahej më pas në Evropën Veriore dhe Qendrore.

Mediat greke shkruajnë se 5 shqiptarë u arrestuan për sasinë e drogës dhe një shtetas grek, ndërsa 44 vjeçari Balili është shpallur në kërkim ndërkombëtar sipas tyre nga autoritetet greke për trafik ndërkombëtar droge. 44 vjeçari është ende i lirë, shkruan “Ethnos”.

Add a Comment

%d bloggers like this: