|E martë, Shkurt 21, 2017

Mediat – Balili dërguesi i 1 ton droge në Greqi 

Greqi – Gazeta greke “Ethnos”, shkruan se dërguesi i ngarkesës perj 1 ton drogë që u sekuestrua dje në Greqi është Klement Balili, 44-vjeçari nga Saranda i konsideruar si “Eskobari i Ballkanit”.

Sipas një raporti të mediave greke, policia arriti në gjurmët e grupit të trafikut, pas identifikimi të një kamioni të dyshimtë që transportonte sasi të mëdha droge.

Kamioni mbërriti në një depo në zonën e Afidnes të Atikës, pjesë e rajonit të Athinës. Teksa trafikohej nga Shqipëria në drejtim të Greqisë, lënda narkotike shpërndahej më pas në Evropën Veriore dhe Qendrore.

Mediat greke shkruajnë se 5 shqiptarë u arrestuan për sasinë e drogës dhe një shtetas grek, ndërsa 44 vjeçari Balili është shpallur në kërkim ndërkombëtar sipas tyre nga autoritetet greke për trafik ndërkombëtar droge. 44 vjeçari është ende i lirë, shkruan “Ethnos”.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjermania kërkon që “rasti” Haradinaj të përmbyllet shpejt https://t.co/xPmsKrCpNU https://t.co/XBEEpCIvwi
504 people follow ALB365
Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Aurela Gaçe – Kishë e xhami një

Aurela Gaçe është ndër ato këngëtare që kurrë nuk mungon me postime në rrjete sociale. Nuk kishte se si të...

Close