|E hënë, Korrik 24, 2017

Mediat e huaja shkruajnë për Shaqirin. 

sha-500x300    Brazil – Super ylli shqiptar ka shkëlqyer sot. Menjëherë pas përfundimit të ballafaqimit mes Zvicrës dhe Hondurasit kanë filluar lëvdatat për Xherdan Shaqirin.
Mesfushori kosovar realizoi het-trik në fitoren 3:0 duke udhëhequr skuadrën helvetike drejt kualifikimit tutje nga Grupi E i Kampionatit botëror.
Dhe, kryeredaktori i rubrikës së sportit në të përditshmen zvicerane Blick, Felix Bingesser ka lavdëruar Shaqirin duke e veçuar të rëndësishëm për ekipin njësoj sikurse Lionel Messi te Argjentina, kundërshtari i ardhshëm i tyre në fazën tjetër të garës.
“Edhe ne e kemi një Messi”, u shpreh ai në komentin e tij të publikuar menjëherë pas ndeshjes.
Ndërsa Shaqiri eshte vlersuar me notën 10. Ja si u vlerësuan futbollistët e tjerë të dyja skuadrave?
Zvicër: Benaglio 7, Lichtsteiner 6, Inler 6, Xhaka 5, Behrami 6, Rodriguez 7, Mehmedi 7, Drmic 8, Djourou 4, Schaer 7, Shaqiri 10.
Honduras: Valladares 5, Figueroa 6, Bernardez 4, J Garcia 4, W Palacios 5, Bengtson 5, Costly 4, B Garcia 5, Espinoza 4, Claros 5, Beckeles 5.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Banorët zënë rob hajdutin e  së “Mërkurës” .

Fier - Katër persona banues në Seman kanë zënë rob hajdutin e së “mërkurës” në orën 3 e 30 minuta...

Close