|E hënë, Qershor 26, 2017

Mediat e huaja shkruajnë për vrasjen e biznesmenit Santo. 

126387     Tiranë – Vrasja e biznesmenit të njohur shqiptar Artan Santo ka bërë bujë në mediat ndërkombëtare. Së pari, prestigjozja Associated Press ka dhënë detajet e para të ngjarjes së rëndë të mëngjesit të së enjtes në mes të zonës së ish-Bllokut në Tiranë.

Sipas AP, dy persona të maskuar kanë qëlluar 6 herë mbi të ndjerin Artan Santo duke i marrë atij edhe jetën. Associated Press e përshkruan 58-vjeçarin Santo si një biznesmen të njohur në Shqipëri,bashkëaksioner i Bankës Credins, Tv Scan Tv News 24 dhe disa mediave të tjera në vend.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Manjani: Biznesi i kanabisit financoi ruajtjen e rezultatit të PS-së të 2013 https://t.co/iBI17c9J77 https://t.co/iAk881Y48y
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Paratë fallco, prangoset burri, gruaja ikën

Itali - Një shqiptar u arrestua nga italian italiane në zonën e Palestros. Shqiptari, emri i të cilit nuk bëhet...

Close