|E martë, Shkurt 21, 2017

Mediat malazeze: Dikiç frikësohet nga shqiptarët 

Mal i Zi – Ish komandanti i xhandarmerisë serbe, gjenerali i pensionuar, Bratisllav Dikiç, është marrë në pyetje gati shtatë orë në Prokurorinë e Mali të Zi.

Sipas gazetës malazeze “Pobjeda”, Dikiç është intervistuar për rrethanat në të cilat ai u gjend në Mal të Zi një ditë para zgjedhjeve parlamentare në këtë shtet.

Gjatë marrjes dje në pyetje, sipas gazetës malazeze, Dikiç është përballur me faktet të cilat Prokuroria i ka për të.

Për shkak të rastit shumë të ndjeshëm, nuk është bërë e ditur se çfarë ka thënë Dikiç.

Dikiq me grupin e serbëve tjerë është arrestuar për shkak të dyshimeve për sulm terrorist dhe puç në Mal të Zi.

“Pobjeda” thekson se mediat e Podgoricës kanë raportuar se Dikiç në burg është ankuar se ndjehet i kërcënuar, respektivisht “frikësohet nga të burgosurit shqiptarë”./Kosova Press/

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjermania kërkon që “rasti” Haradinaj të përmbyllet shpejt https://t.co/xPmsKrCpNU https://t.co/XBEEpCIvwi
504 people follow ALB365
Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arra kundër diabetit

Njerëzit të cilët çdo ditë hanë një grusht arra kanë një rrezik më të ulët për praninë e faktorëve që...

Close