|E martë, Dhjetor 12, 2017

Mediat serbe fshehin Ramën . 

edi-ramaaSerbi – Ka filluar në Beograd Samiti i tretë i Kinë-Europë Qendrore dhe Juglindore në nivel të Kryeministrave. Aty është i pranishëm edhe Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, por është e çuditshme se si mediat serbe pothuajse janë duke e fshehur praninë e tij atje.

Siç dihet në këtë samit nuk është i ftuar Kryeministri i Kosovës. Ndërkaq kreu i Qeverisë së Serbisë Aleksandar Vucic tashmë i ka filluar takimet bilaterale. Së pari ka takuar Kryeministrit e Kinës ndërsa ka mbajtur edhe një takim me shefin e Qeverisë malazeze Milo Djukanovic.

alb365.com/express

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohet një punonjës i inteligjencës gjermane, dyshohej për spiunazh.

   Një punonjës i shërbimit të inteligjencës...

Close