|E shtunë, Maj 27, 2017

Mer makinën me qera e shet, shpallet në kërkim 

Fier – Mer një makinë me qera por e shet duke thyer kushtet e qerasë.

Policia e Fierit zbardh ngjarjen.

Shpallet në kërkim nga policia dhe po punohet për kapjen e shtetasit:

-E.Z, 24 vjeç, banues në Lezhë.

Ky shtetas i ka marë me qera dy ditore mjetin autoveturë tip “BENZ” me targë AA 796 MB, shtetasit A.B, 49 vjeç, banues në Tiranë, pronar i subjektit “ALFATINO” Sh.P.K Tiranë, me aktivitet për dhënien e makinave me qera.

Shtetasi E.Z ka thyer kushtet e qerasë dhe e ka shitur mjetin në qytetin e Fierit për një shumë prej 1500 euro.

Pas një pune të mirëorganizuar nga Seksioni kundër Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier u bë e mundur lokaizimi dhe gjetja e kësaj makine.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vjedhje” parashikuar nga Neni 134 i Kodit Penal.

*Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Ervis Saimeja, 21 vjeç, banues në lagjen Dukas, Patos.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në Lagjen e Re, Patos, është kapur nga shërbimet e policisë duke drejtuar mjetin tip Toyota Veturë me targa AA 711 CY, pa leje drejtimi.
(Neni 291 i Kodit Penal).

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A është kjo makina 100 mijë euro e Leka Zogut të II? https://t.co/6XCcRijh3X https://t.co/unfUAVRQhB
11,292 people follow ALB365
Twitter Pic gurutran Twitter Pic judyrobi Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Vuçiç shoqërohet nga ministrat serbë

Kosovë - Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç gjatë vizitës në Mitrovicë, shoqërohet nga ministrat e Serbisë, Aleksandar Vulin, Vanja Udoviciç,...

Close