|E premte, Janar 19, 2018

Meret peng me thike ne fyt 17 vjecari ne oborrin e shkolles. 

   Fier – Nje nxenes i vitunnamedit te trete te part time ne shkollen e mesme “Petro Sota ” ne Fier eshte mare me thike ne fyt nga dy persona dhe eshte futur ne nje automjet ku me pas jane larguar ne drejtim te pa ditur per policine dhe personat qe kane pare ngjarjen. Lajmi konfirohet nga burime informacioni dhe deshmimtare okulare te ngjarjes , nderkohe qe policia eshte vene ne dieni dhe eshte ne kuader te verifkimit dhe zbardhjes se kesaj ngjarje.

Ngajrja ne fjale ka ndodhur ne oren 11 e 20 minuta te mesdites se djele ne oborin para godines se shkolles se mesme profesionale “Petro Sota ” ne Fier. Sipas deshmimtareve okulare te kesaj ngjarje mesohet se nxenesi i vitit te trete part time kish pasur nje debat me nje femer disa minuta para se te merej peng. Vajza kish njoftuar  persona te aferm te saje te cilet kane mberritur ne ambientet e jashtme te kesaj shkolle dhe kane pritur 17 vjecarin. Ne momentin qe ai eshte shfaqur ne oborrin e shkolles  dy persona ( njeri ne moshe afer tek 45 vjec dhe tjetri ne djal i ri ) e kan takuar 17 vjecarin dhe i kane kerkuar qe te hipi ne maikine. Po sipas nxenseve qe kane pare ngjarjen mesohet se 17 vjecari u kish kerkuar falje por dy personat i kane cuar thiken ne fyt  dhe jashte dehsires se tij e kane hipur ne makine dhe jane larguar.

Shkolla “Petro Sota” ka qene ne pune diten e sotme per shkak te provimeve qe kane nxenesit qe jane part time.

Polcia eshte vene ne dieni per ngjarjen . Burimet zyrtare te policise Fier pohuan per alb365.com se ka shoqeruar tre persona dhe po merren ne pyetje per ngjarjen. Ka pasur nje grindje ems tyre dhe nuk behet fjale per marrje peng me thike, kane pohuar ato per median.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama në inagurimin e një kompanie për produktet bujqësore

Lushnje - Kryeministri Edi Rama...

Close