|E enjte, Prill 27, 2017

Meshkuj – Duhet ti konsumoni këto 8 ushqime 

Një dietë e thjeshtë mund të jetë shumë efikase për meshkujt, por më e rëndësishmja siguron shëndet të mirë.

Rob Hodson, nutricionist i njohur, ka treguar për “DailyMail” tetë ushqimet që meshkujt duhet t’i përfshijnë në menytë e tyre.

Salmon, sushi

Të mirat: Në zemër, plleshmëri, humor dhe ndikon në largimin e depresionit.

Specat e kuq

Të mirat: Plleshmëri dhe prostatë

Fasule e kuqe

Të mirat: Në zemër, ndikon kundër kancerit të prostatës, plleshmëri

Arra braziliane

Të mirat: Në zemër, plleshmëri

Bifteku

Të mirat: Plleshmëri, shëndeti i prostatës

Butakët 

Të mirat: Flokë të shëndoshë, plleshmëri, prostatë

Vezë

Humbje peshe

Tërshërë

Të mirat: Disponimi, në zemër

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Studimi/ Ekspertët – Jo HEC-e mbi Vjosē https://t.co/XEo2h4UHEt https://t.co/5vBJi0WkCJ
11,380 people follow ALB365
Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic Lorensom Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic woolies0 Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic B_Happy_ Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic AndrijaF Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic xodlvm13 Twitter Pic Shawncha Twitter Pic adrianol Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ligj i ri për shërbimin postar .

Tirane - Shërbimet postare në Republikën e Shqipërisë do të funksionojnë sipas një ligji të ri, i përcjellë së fundi...

Close