|E hënë, Shkurt 20, 2017

Meta i thotë “Jo!” Ligjit të Plehrave, bashkohet me Shoqërinë Civile 

Në takimin e sotëm me përfaqësues të shoqërisë civile, ekspertë, juristë, aktivistë dhe gazetarë, të pritur në bashkëbisedim nga kryetari i kuvendit, Ilir Meta, pati një dakordësi të dukshme.

Pas sqarimeve 60 minutëshe, të grupit të Ekspertëve, Meta tha se : Pa një konsensus me shoqërinë civile dhe opinionin publik, ai nuk do të votonte “Pro”, Ligjit të Plehrave për një herë të dytë.

Njeri nga anëtarët e shoqërisë civile ia ktheu shprehimisht në formë ultimative “debatin mbi konsensusin” kryetarit të LSI:

“E vetmja mënyrë për të qenë në Konsensus me Shoqërinë Civile, si edhe po dëshironi të na thoni ju zoti Meta, është të votoni “Kundër!” këtij Ligji të Plehrave!”

Në përfundim të këtij takimi, dukshëm Meta, u dakordësua me këtë logjikë, të përfaqësuesve të shumtë që morën pjesë në takimin në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja shqiptari në listën e anëtarëve sekret të Iluminatit https://t.co/cl79jwTHkL https://t.co/3sdJPBddcW
505 people follow ALB365
Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic DigitalT Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ermira Babamusta :Vlerësimet nga Kongresi Amerikan dhe Presidenti Obama, momente  historike të jetës sime.

USA - Ndjehem shumë i kënaqur që këtë intervistë po e zhvilloj me ju Ermira Babamusta. Ju jeni angazhuar në...

Close