|E shtunë, Prill 29, 2017

Ministri Gjiknuri ne vendgjarje 

Mallakaster – Ministri Gjiknuri  ka mbrritur ne ish KPTHN Ballsh  pasi ka vizituar dy punonjesit e demtuar qe ndodheshin te shtruar ne spitalin rajonal Fier

I shoqeruar nga deputeti i PS Pirro Lutaj, ai i PDIU Omer Mamo si dhe nga prefekti i qarkut Fier Xhevit Bushi Gjiknuri ka pare vendin ku ndhi shperthimi si dhe ka takuar drejteusnte policise,  te uzine sperpunimit te naftes , specialsite , eksperte ku ka marre edhe mendimin e tyre.

MInistri Gjiknuri kapohuar per median se reparti 3 ku ndodhi hsperthimi ka dale jashte funksionit. Duhet te leme te qete ekspertet qe te bejne punen e tyre , nuk duhet te jemi te nxituar per te dhene konkluzione jo te sakta. Momenti eshte q ete jemi prane familjareve dhe te plagosurve. fatkeqsi qe pati nje viktime. te plagosurit po marrin ndihmen e specializuar mjeksore  dhe jan nen kujdeisne  jekeve dhe te shtetit.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 4 shtetas në 24 orë https://t.co/AA0DzA7XXN https://t.co/Pw4PqWuJsg
11,357 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Reali , Bale nuk shitet as për 300 mil Euro .

Klubi spanjoll, Real Madrid hedh poshtë zërat për largimin e Bale drejt Manchester United duke e cilësuar të paprekshëm. Lojtari...

Close