|E hënë, Korrik 24, 2017

Ministria e Arsimit, urdher per te prere thonjte e kembeve. 

Tirane – thonjteURDHËR
Nr. 29 dt. 7.05.2014
Në mbështetje të Nenit 106 të Kushtetutës të Republikës së Shqipërisë, Ligjit Nr. 29/2014 datë 7.5.2014 “Për sistemin arsimor para universitar në Republikën e Shqipërisë dhe të Rregullores së Maturës Shtetërore 2014.
URDHËROJ :
1. Që të gjithë maturantët e Republikës së Shqipërisë të presin thonjtë e këmbëve se për ndryshe do ju a kapë “Detektori i Metaleve” dhe do të penalizoheni për provimet e maturës!
Për çdo njeri që e lexon këtë dokument duket sa absurd, aq dhe qesharak, por që bart brenda një problematikë shumë shqetësuese. Ky urdhër i dalë nga Ministria e Arsimit, nuk do të shprehte as më të voglin interes, në qoftë se do të ishte formular dhe përshtatur siç i takon një institucioni nga i cili pretendojnë se del dije. Ministrja Lindita Nikolla para se të firmosë dhe vulosë duhet të shikojë urdhrat që i lenë në tavolinë vartësit e saj. S’është çudi që pas futjes së programit të shkollave të fizkulturës punës publike dhe prerja e thonjve të jetë një risi në programin e ministrisë së Rilindjes. Shkresa flet vetë, kështu që secili ta lexojë sipas mënyrës së tij, detyra jonë është ta publikojmë çdo dokument që dërgohet në redaksinë tonë.
Ky dokument është dërguar në redaksinë tonë nga një punonjës i Ministrisë së Arsimit.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kallashi ka vendosur ‘siguresën’ Noizy

Kohë parase të shndërrohej në fenomen me materialin e emisionit Prive, Donjeta Kosumi – Kallashi ishte shfaqur në një prej...

Close