|E diel, Mars 26, 2017

Miratohen dëmshpërblimet për pedonalen e re 

Lushnje – Qyteti i Lushnjës do të ketë një pedonale të re.

Qeveria shqiptare ka vendosur që të nisë shpronësimet në favor të Bashkisë Lushnjë për interes publik me qëllim dëmshpërblimin e pasurive të pronarëve privatë që preken nga realizimi i projektit “Pedonalja ‘Abaz Bej Lushnja’”.

Vendimi është marrë në mbledhjen e kësaj të mërkure të Këshillit të Ministrave, ku është akorduar një fond prej rreth 12 milionë lekësh.

“Pronarët e pasurive të paluajtshme, që shpronësohen, të kompensohen në vlerë të plotë, sipas masës përkatëse, që paraqitet në tabelën bashkëlidhur këtij vendimi, për pasuritë sipërfaqe “tokë truall” dhe “ndërtesë”, me një vlerë të përgjithshme prej 12 165 523 (dymbëdhjetë milionë e njëqind e gjashtëdhjetë e pesë mijë e pesëqind e njëzet e tre) lekësh”, thuhet në pikën 13 të vendimit.

Për të përfituar dëmshpërblimin, banorëve ju duhet të paraqesin dokumentet e nevojshme, ndërsa shpronësimi do të nisë datën e botimit të vendimit në Fletoren Zyrtare. Projekti është hartuar vitin e shkuar në kuadër të projekteve transformuese të qendrave të qyteteve.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Nis dhënia e lejeve biometrike për emigrantët https://t.co/6ST8767gP0 https://t.co/wQZ3JWqq5A
4,628 people follow ALB365
Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kontrabanda 1 mln euroshe me lojërat e fatit, në hetim administratorët e “Saturn Games”

Tiranë - Prokuroria e Tiranës dhe sektori i Hetimit në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave kanë zbuluar një rast kontrabande,...

Close