|E premte, Dhjetor 15, 2017

MJAFT, ja premtimet e mbajtura nga qeveria . 

levizja-mjaft-del-me-nje-thirrje-ndaj-partive-politike-per-zgjedhjet-parlamentareTiranë – “Nga deklaratat publike të Partisë Socialiste dhe nga angazhimet e marra në Kuvendin e Shqipërisë nëpërmjet nismave ligjore,  u identifikuan 25 premtime që lidhen ngushtësisht me punën e qeverisë gjatë 365 ditëve të para. Nga këto premtime, 6 rezultojnë të realizuara në përputhje me premtimin, 7 premtime vlerësohen si të realizuara pjesshëm, 2 konsiderohen si të pamatshme dhe 9 premtime konsiderohen të parealizuara”. Ky është një nga konkluzionet kryesore të raportit që lëvizja

“MJAFT” publikoi sot mbi 365 ditët e qeverisjes socialiste. Duke shtuar se vlen të përmendet premtimi për “Vendosjen nën kontrollin e parlamentit të Institutit të Statistikave”. Por që sipas kësaj lëvizje, nga ballafaqimi i fakteve rezulton se INSTAT vazhdon të mbetet nën varësinë direkte të kryeministrit, duke e lënë ende të parealizuar këtë premtim.

“Një tjetër premtim i parealizuar në kuadër të 100 ditëve të para të qeverisjes është ai  për “Rikthimin e përfitimeve ligjore për njerëzit me aftësi të kufizuara”. Por edhe ai për “Rishikimin e koncesionit për Portin e Durrësit”, renditin aktivistët e MJAFT-it.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Call center, Telecom Italia ikën më 20 mars

Operatorët e call center në Shqipëri pas...

Close