|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Mjekët – Kujdes nga interneti! Dëmton shëndetin seksual 

Celularët, tabletat, interneti. Mjete që na vijnë në ndihmë, por edhe që kanë efekte të dëmshme për shëndetin, edhe për atë seksual.

Alarmin e ka lëshuar Vincenzo Mirone, profesor i universitetit “Federico II”, që drejtoi në Venezia të Italisë Kongresin kombëtar të Urologjisë, që u mbyll sot.

Varësia ndaj teknologjisë ndikon negativisht në sjelljen e personave, veçanërisht në prostatë, citohet Mirone nga mediat italiane.

Shpesh harrohet se vëmendja ndaj përmbajtjeve virtuale, ndikon seriozisht jetën seksuale dhe këshillat e specialistëve janë: Të përdorni sa më pak celularin gjatë ngrënies, në mënyrë që tretja të jetë më e mirë; Merruni me sport. Ndërsa, të paktën gjysmë ore para një raporti seksual duhet të fikni celularët.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Aksidenti në Levan , 1 i vdekur e 3 të plagosur

Fier - Një aksident me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e tre të tjerëve është shënuar në aksin rrugor Fier- Vlorë, në vendin e quajtur kthesa e ceymës...

Close