|E premte, Maj 26, 2017

Modele flokësh që u tregojnë 5 vite më të reja 

Modeli i flokëve luan një rol thelbësor në krijimin e imazhit tuaj.

Nëse e bëni si duhet, atëherë do të dukeni disa vite më të reja.

‘Bright Side’ ka përpiluar një listë me disa këshilla dhe praktika të thjeshta për t’u ndjekur për tju ndihmuar juve të dukeni më të reja në moshë.

1 – Ngjyra – Ngjyrat më të çelëta ju japin efekt më rinor. Një nga rregullat themelore në modelimin e flokëve.

2-  Gjatësia – Flokët e shkurtra janë të lidhur me një stil jetese më aktiv dhe më rinor. Kështu që sa më shumë të vjetëroheni aq më shumë shkurtoni flokët.

3 – Volumi – Mënyra më e mirë për t’u dukur të reja është të kemi flokë voluminozë, sepse ndryshe do të dukemi më të vjetër. Megjithatë mundohu të zgjidhni volumin e duhur. Mos tejkaloni masën

4- Flokë të shtrira – Nëse lini baluke përpara ballit do të mund të fshihni rrudhat në ballin tuaj dhe anash syve

5 – Mbyllni ndarjet – Nëse lini viza për të ndarë flokët do të dukeni më të moshuara. Ju këshillojmë të provoni ndryshe.

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: PR qefmbetje me PD, regjistrohet më vete https://t.co/EV7YFWZ9Pb https://t.co/B4bs51JXkm
11,303 people follow ALB365
Twitter Pic judyrobi Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Halloween festohet edhe në Fier (video)

Fier - Halloween  është festuar në shumë shkolla në Fier  ndërkohë që pasdite e  në mbrëmje organizohen kativitete të ndryshme....

Close