|Thursday, December 8, 2016
  • NA NDIQ NË

Momenti magjik e Ergi Dinit, këngëtarit që vdiq dje në aksident 

Ergi Dini është 22-vjeçari që kishte fituar çmimin e parë në ‘xFactor 3’ me këngën ‘Pa frymë’.

22-vjeçari humbi jetën dje në një aksident me motor në bulevardin ‘Bajram Curri’ në Tiranë, së bashku me Kejdi Halilin 21 vjeç.

Motori i drejtuar nga Ergi Dini humbi kontrollin dhe u rrëzua, ndërsa dy të rinjtë u dërguan në spital në gjendje të rëndë, por nuk mundën të mbijetoni.

22-vjeçari nga Shkodra ishte fitues i ‘xFactor Albania 3’, por fatkeqësisht ëndrra e të riut të talentuar u ndërpre në mes. Sot në vendlindjen e tij zhvillohet ceremonia mortore, ku familjarët dhe miqtë do t’i japin lamtumirën e fundit.

Add a Comment

%d bloggers like this: