|E hënë, Janar 23, 2017

Mos u jepni fëmijëve karamele xhelatine, ja nga se përbëhen 

Nuk janë vetëm fëmijët ata që pëlqejnë karamelet e gomës; të rriturit, shpesh herë fshehtas, i pëlqejnë po aq shumë! Duhet të dini se nuk ka asgjë më të keqe që mund të hani, sidomos për fëmijët!

Për t’i realizuar, shkrihet vetëm pjesa e dhjamit të derrit dhe i shtohet më pas ngjyrues dhe sheqer! Pra, të tre përbërës aspak të shëndetshëm për asnjërën nga grupmoshat.

Lëreni fëmijën të mërziten pak sot sepse do t’i shërbejë shëndetit të tij nesër!

Mos i plotësoni çdo tekë, vetëm pse juve nuk ju janë plotësuar dikur!

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: 2.225 vende pune bosh, profesionet dhe si duhet të aplikoni https://t.co/AmQww8cNMU https://t.co/DWnhR9PqV4
500 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Sezoni turistik, AKU gjoba dhe sekuestro për mallrat e skaduara në treg.

   Fier - Vetëm për këtë periudhë të muajit korrik Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Fier sërishtë ka evidentuar dhe ndëshkuar me gjoba  subjektet që tregëtojnë mallra ushqimore me afate...

Close