|E enjte, Qershor 29, 2017

Mos postoni foto në facebook kur jeni me pushime 

Nëse jeni me pushime atëherë bëni mirë të mos publikoni fotografi në Facebook . Kjo e bën më të lehtë për grabitësit të kuptojnë se brenda shtëpisë tuaj nuk ka njeri. Dhe për këtë ju mjafton të shikojnë Facebook-un.

I tillë është edhe rasti i një çifti të moshuarish në Itali, të cilët u nisën me pushime pa imagjinuar se dikush mund të futej në shtëpinë e tyre, duke u shkatërruar kështu pushimet e shumëpritura. Grabitësit pasi kishin parë foto të çiftit në Facebook, ishin bindur që në shtëpi s’kishte njeri dhe kishin vjedhur çdo gjë brenda saj.

Vjedhja siç raportohet nga Corriere Umbria ka ndodhur në rrethinat e Perugias.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Parashikimi : Gjermania fiton Euro 2016, Shqipëria nuk e kalon grupin

Spanjë – Gjermani do të jetë finalja e Kampionatit Evropianit që nis sot në Francë. Përballë do të jenë kampionia...

Close