|E enjte, Shkurt 23, 2017

Moti i keq vijon, Ministria e Arsimit: Shkollat nuk do të hapen deri në një urdhër të dytë 

Moti i keq vijon, Ministria e Arsimit: Shkollat nuk do të hapen deri në një urdhër të dytë

Pas urdhrit të MB për mbylljen e shkollave në të gjithë vendin si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të dendura të shiut, Ministria e Arsimit dhe Sporteve ka dalë në një njoftim të dytë ku njofton se shkollat do të vijojnë të qëndrojnë të mbyllura.

Pezullimi i mësimit sipas ministres së Arsimit Lindita Nikolla, do të vijojë deri në një urdhët të dytë të minstrisë. “Vetëm kur të sigurohemi që kushtet e motit janë të pranueshme do të çelim procesin mësimor,” ka thënë Nikolla duke shtuar se po bëhet transportimi i nxënësve nga shkollat nëpër shtëpi.

Sipas ministres, situata e emergjencës nuk do të cënojë procesin mësimor, pasi orët e humbura do të zëvendësohen në ditët në vijim.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Studimi – Gabimet mjekësore mund të jenë shkaktari i tretë i vdekjeve

Gabimet mjekësore mund të jenë shkaktari i tretë i vdekjeve në SHBA, thotë një studim i fundit. Hulumtuesit nga Universiteti...

Close