|E premte, Prill 28, 2017

Moti i keq vijon, Ministria e Arsimit: Shkollat nuk do të hapen deri në një urdhër të dytë 

Moti i keq vijon, Ministria e Arsimit: Shkollat nuk do të hapen deri në një urdhër të dytë

Pas urdhrit të MB për mbylljen e shkollave në të gjithë vendin si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të dendura të shiut, Ministria e Arsimit dhe Sporteve ka dalë në një njoftim të dytë ku njofton se shkollat do të vijojnë të qëndrojnë të mbyllura.

Pezullimi i mësimit sipas ministres së Arsimit Lindita Nikolla, do të vijojë deri në një urdhët të dytë të minstrisë. “Vetëm kur të sigurohemi që kushtet e motit janë të pranueshme do të çelim procesin mësimor,” ka thënë Nikolla duke shtuar se po bëhet transportimi i nxënësve nga shkollat nëpër shtëpi.

Sipas ministres, situata e emergjencës nuk do të cënojë procesin mësimor, pasi orët e humbura do të zëvendësohen në ditët në vijim.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vasili merr “timonin” e LSI-së https://t.co/fY6oPfP7p5 https://t.co/paWAt706pI
11,371 people follow ALB365
Twitter Pic Ismaelha Twitter Pic nopalli Twitter Pic PaulG121 Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic Shawncha Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_ Twitter Pic YzatisRo Twitter Pic GloriaBr Twitter Pic 0018b
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Mbrostar – Banorët jo plehrave dhe mafies së plehrave (foto e video)

Fier - Qindra banorë të Mbrostarit  janë ngritur në protestë në ditën e  tret. Ata anës rruges nacionale Fier -...

Close