|E diel, Qershor 25, 2017

Motta, hetoni pasurite e personave ne kerkim. 

cataldo_motta     Tirane – Cataldo Motta, shefi i antimafias në Leçe i pranishëm 10 ditë më parë në një takim mes prokurorëve shqiptarë, deklaroi se Prokuroria shqiptare, duhet të hetojë pasuritë e personave që janë përfshirë në veprimtari kriminale në Itali. Motta, sqaroi se antimafia italiane në çdo material që sjell në Shqipëri jep të dhëna të sakta lidhur me veprimtarinë e të kërkuarve në Shqipëri.

Këtu sipas tij hyn dhe pasuria e tyre e cila duhet të hetohet për të mësuar se kush është burimi i vendosjes së pasurisë së personave të kërkuar.

Thuajse të gjithë personat e kërkuar, janë pasuruar dhe kanë ngritut biznese në Shqipëri, nga të ardhurat kriminale që kanë përfituar në Itali. Pjesa më e madhe e tyre është marrë me trafik droge, shfrytëzim prostitucioni dhe grabitje me armë.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Nga Jugu në Veri shkoni të votoni https://t.co/8YlKsInYNJ https://t.co/YG8jGHwAxV
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
E arrestoi Berisha nje ministrin e vet…

Nga SPARTAK NGJELA - E arrestuan ministrin e Saliut, Ksera. Komedi. Gjithçka vjen dhe ecën për të shpëtuar Saliun. A...

Close