|E enjte, Qershor 22, 2017

Motta, rritet sasia e droges nga Shqiperia ne Itali. 

Tirane – mottaProkurori i Antimafias së Italisë, Cataldo Motta ka deklaruar për mediat shqiptare se, kohët e fundit në Itali ka hyrë një sasi më e madhe lëndësh narkotike, kryesisht marijuanë nga Shqipëria. Sipas tij, kjo sasi nuk konsumohet vetëm në Itali po kalon në Europë.
Motta bëri me dije, se për trafikun e lëndëve narkotike për bëhen hetime të koordinuara sin ë Shqipëri dhe Lece të Italisë.
“Hetimet po kryhen si Itali dhe Shqiperi. Në Itali për sa i takon krahinës së Leces. Dihet që në Shqipëri ka kultivimi të madh të lëndëve narkotike, Shqipëria është furnitore e madhe e marijuanës. Është fakt i njohur që Vlora dhe Lece janë vetëm 44 milje larg. Kuptohet që tregu i parë për shpërndarjen e marijuanës është Lece. Mund të them se është rirtur sigurisht sasia jo e sekuestruar e marijuanës, por ajo që ka hyrë në Itali. Siç e dini jo të gjitha klëndët narkotike janë të sestinuara të konsumohen në Itali, shkojnë drejt Europës veriore”, tha ai.
Prokurori i Antimafias së Italisë, Cataldo Motta është shprehur më tej se nuk ka dijeni për avionë të tjerë me drogë.
“Nuk kemi dijeni për avionë të tjerë me drogë”, tha ai ndërsa shtoi se “ S’mund të flas për hetime që janë duke u kryer”, lidhur me avionin italina që ran ë Divjakë, i cili do transportonte drogë.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pyllëzohet Divjaka .

Lushnje - Rinis pyllëzimi në qytetin e Divjakës, qytetin bregdetar të rrethuar nga pyje, por që nuk janë rinovuar vitet...

Close