|E enjte, Dhjetor 14, 2017

Mourinho në histori të Premierligës . 

mou_7105Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho, ka hyrë në histori të Premierligës pas fitores ndaj Hull Cityt.

Jose Mourinho ka arritur t’i grumbullojë 400 pikë në Premierligë, duke zhvilluar më pak ndeshje se secili trajner tjetër.

Ai ka grumbulluar këto pikë në vetëm 174 takime. Kurse, Sir Alex Fergusonit i janë dashur plotë 191 ndeshje për të arritur në kuotën e 400 pikë.

Më pas radhitet Arsene Wenger me 208 ndeshje, i pasuar nga Rafa Benitez, Houllier dhe Kenny Dalglish.

Nga 174 ndeshje të drejtuara në Premierligë, Mourinho ka arritur të fitojë plotë 122.

statistika

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ronaldinho ngujohet në shtëpi .

Ylli brazilian Ronaldinho, shumicën e kohës rrinë...

Close