|E hënë, Qershor 26, 2017

Mungon plani rregullues ne Darrezeze , ndertimet ne kaos. 

61493327Fier – Fshati Darzezë është një nga fshatrat turistike në rrethin e Fierit, në varësi të komunës Dermenas. Fshati i ndërtuar mes pishave dhe pranë detit, frekuentohet shumë nga plazhistët. Por ashtu si shumë fshatra të tjera turistike, edhe Darzeza, nuk i ka shpëtuar ndërtimeve pa leje, kjo edhe për shkak të kërkesave të turistëve për të qëndruar gjatë aty.

Nënkryetari i komunës së Dermenasit Bilbil Driza shprehet se fshati Darzezë, nuk ka asnjë plan rregullues, dhe se shumë ndërtime janë bërë nga banorët e fshatit pa marrë leje nga komuna Dermenas.

Ndërkohë banorët thonë se kanë bërë kërkesa në komunë për shtimin e banesave, por nuk janë lejuar.Megjithatë shumë ndërtime në zonë janë lënë përgjysmë, pasi janë pezulluar punimet.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Manjani: Biznesi i kanabisit financoi ruajtjen e rezultatit të PS-së të 2013 https://t.co/iBI17c9J77 https://t.co/iAk881Y48y
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
protesta tek bsh
Protesta kundër vjedhjes së Bankës së Shqipërisë.

    Tiranë - Një grup qytetarësh dhe veprimtarë të shoqërisë civile zhvilluan sot një tubim proteste përpara zyrave të Bankës...

Close