|E martë, Shkurt 21, 2017

Mustafa dhe Vuçiç të vetëm në tavolinën e Brukselit? 

Në mënyrë që dialogu i Beogradit dhe i Prishtinës të përshpejtohet e të jetë më efikas, por shqyrtohen opsionet që negociata të udhëhiqen vetëm në nivelin kryeministror, pa runde teknike bisedimesh dhe që procesi të transferohet nga Shërbimi për Politikë të jashtme të BE-së në Drejtorinë e saj për zgjerim, transmeton Koha.net.

Kështu ka thënë për gazetën e Beogradit “Veçernje Novosti” analisti Dushan Janjiq duke komentuar deklaratën e Hashim Thaçit “se Prishtina është gatshme që ta ngre në nivel më të lartë dialogun me Beogradin”.

“Qëllimi është që bisedimet të thjeshtohen. Ideja se BE, brenda sektorit që e udhëheq komisari për zgjerim Johannes Hahn, të hapë Zyrë për përcjellje të dialogu e cila nuk do të përzihej në marrëveshjet politike të dy palëve, por raportet e veta do t’ia dorëzonte Hahnit i cili “do të rrafshonte” gjendjen: u morët vesh, bëjeni!

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjermania kërkon që “rasti” Haradinaj të përmbyllet shpejt https://t.co/xPmsKrCpNU https://t.co/XBEEpCIvwi
504 people follow ALB365
Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja çfarë mendojnë femrat kur janë sipër .

Dhe përse është më mirë se të jenë poshtë... 1. Tani është radha ime! Është koha që edhe dama të...

Close