|E premte, Shkurt 23, 2018

Napoli fiton, humbasin Inter e Lazio . 

156891Itali – Kryesuesit e kampionatit italian të futbollit këtë javë janë ndalur, teksa pas barazimit të Romës me Empolit edhe Udinese i ka marrë një pikë Juventusit. Rastet e shumta nuk janë konkretizuar nga Udinese dhe Juve duke u mjaftuar me një barazim pa gola. Rezultatet nuk ndryshojnë asgjë në renditje, pasi Juve mban të paprekur distancën nga Roma.

Surprizë ishte humbja e Interit përballë Sasuolës jashtë fushe 3-1. Zaza, Sansone dhe Berardi mposhtën zikaltërit, që nga minuta e parë ishin edhe me Shaqirin në fushë, por nuk mundi të bëjë diferencën. Napoli hodhi një tjetër hap të rëndësishëm duke fituar me Chievon. Ndërsa Lazio humbi me Cesenan.

Serie A

Sassuolo 3 – 1 Inter
Atalanta 2 – 1 Cagliari      
Cesena 2 – 1 Lazio
Chievo 1 – 2 Napoli    
Palermo 2 – 1 Verona
Torino 5 – 1 Sampdoria 
Udinese 0 – 0 Juventus

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Lumi Gjanica kthehet në vend hedhjesh mbeturinash urbane (fotot)

Fier - Lumi Gjanica është...

Close