|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Ndahet nga jeta ish- deputeti i PD-se, pedagogu Gilman Bakalli 

Ish deputeti i Partisë Demokratike, pedagogu, Gilman Bakalli është ndarë papritur nga jeta.

Mësohet se shkak është bërë një leucemi akute.

Megjithë ndërhyrjen e mjekëve nuk është bërë i mundur shpëtimi i tij. Ai u nda nga jeta rreth orës 18.30 në moshën 49-vjeçare.

Bakalli ishte diplomuar në gjermanistikë në universitetin Luigj Gurakuqi të Shkodrës.

Ai mbajti mandatin e deputetit nga viti 2005 deri në vitin 2009.  Aktualisht ishte Lektor ne Universitetin Europian te Tiranes.

Kishte një përvojë 15-vjeçare në mësimdhënie në nivel universitar, në fushën e teorive të letërsisë, përkthimit, komunikimit ndërkulturor dhe teorive të komunikimit

alb365 i shpreh ngushëllime familjes për këtë humbje të parakohshme të njeriut të dashur.

alb365

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Punonjësit e UPN në protestë për mos marrjen e pagave (fotot)

Fier - Afro 100 punonëjs së UPN ( Uzina e Përpunimit të Naftës ) në Fier kanë nisur mëngjesin e sotëm një prtestë pa afat . Shkaku I nisjes së...

Close