|E premte, Maj 26, 2017

Ndalohet vëllai i Fetullah Gylen 

Turqi – Policia turke ka ndaluar vëllanë e Fetullah Gylen në qytetin Izmir, Kutbettin Gylen, i cili akuzohet për anëtarësim në organizat të armatosur terroriste.

Mediat në Turqi shkruajnë se ekipet e departamentit të antiterrorizmit të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë mësohet se kanë nisur punimet pas një informacioni të marrë se Kutbettin Gylen i cili në kuadër të hetimeve për FETÖ-n ndodhej në kërkim me akuzën “anëtarësim në organizatën e armatosur terroriste” ndodhej në shtëpinë e një të afërmi. Ndër të tjera bëhet e ditur se policia në një operacion të ndërmarrë ka ndaluar Kutbettin Gylen, shkruan Anadolu.

Gjithashtu bëhet e ditur se vazhdojnë ende procedurat ndaj tiji cili është dërguar në Drejtorinë e Departamentit të Antiterrorizmit.

Më parë ishte identifikuar se Kutbettin Gylen figuronte sikur punonte dhe kishte ndërprerë marrëdhëniet pas vendosjes për marrjen nën administrim të shtypshkronjës Çağlayan, që vepronte lidhur me holdingun Kaynak në rajonin Gaziemir të qytetit Izmir.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: MAS/ S’ka ndryshim, e njëjta rregullore për maturën shtetërore https://t.co/iukH1ItTjB https://t.co/IKkA478rcS
11,303 people follow ALB365
Twitter Pic judyrobi Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Bie në Detin e Zi, avioni me korin e famshëm ushtarak rus ‘Aleksandrov’

Avioni ushtarak rus përplaset në detin e Zi, afër Soçit Një avion ushtarak rus me 91 persona në bord është...

Close