|E premte, Dhjetor 15, 2017

Ndërron jetë Gent Demaliaj, vokalisti i grupit “Djemtë e detit “. 

18077Gent Demaliaj, vokalisti i grupit muzikor “Djemtë e Detit” ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë, në moshën 40- vjeçare. Shteti shqiptar akordoi një fond prej 35 milionë lekësh  për kurimin e tij,  por kjo nuk ka mjaftuar për ta mbajtur në jetë këngëtarin.

Vokalisti me grupin e tij bëri për vete çdo të ri e të vjetër me këngët : “Jo tani”, “Ëndrrat që për ty i thurra”, “Baladë për Jakup Ferrin”, “ Përrallë Dashurie”, “Beteja e Dhimbjes” “Zemërthyeri”, “Epos” etj…

Zëri dhe këngët e Gentit do të mbetet gjatë në kujtesën e çdo shqiptari.

Homazhet për këngëtarin do të mbahen nesër në orën 12:30 pranë RTSH.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Të dëmturrit nga përmbytjet në protestë

Fier: Banore te fshatrave Darezeze, Hoxhare dhe...

Close