|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Ndërron jetë ish Presidenti i Italisë, Carlo Azeglio Ciampi 

Itali – Ndërron jetë në moshën 96 vjeçare ish Presidenti i Italisë, Carlo Azeglio Ciampi

Ish-presidenti italian vdiq sot në moshën 95-vjeçare informon ANSA>

Ciampi u lind në Livorno në vitin 1920 dhe ishte president i Italisë gjatë viteve 1999-2006.

Ka mbajtur dhe postin e kryeministrit italian 1993-1994 si edhe guvernator i Bankës së Italisë gjatë viteve 1979-1993

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Përmbyset autobuzi me 40 pasagjerë, 28 plagosen

Gjirokastër - Një autobus me 40 pasagjerë në të është aksidentuar mëngjesin e sotëm aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 05:00, në vendin e quajtur si Uji i...

Close