|E enjte, Qershor 22, 2017

Ndryshime ne polici, ikin dy drejtues, priten te tjera levizje. 

policia2-1    Tirane – Ndryshime në nivelin drejtues të Policisë së Shtetit janë bërë gjatë ditës së djeshme. Kështu Albert Pataj, i cili ishte drejtori i Forcës së Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit është liruar nga kjo detyrë dhe është nxjerrë në dispozicion në pritje të emërimit në një vend tjetër. Ndërkaq, edhe Sokol Çela nga drejtor i Policisë së Kufirit në Vlorë është emëruar Drejtor i Kufirit dhe Migracionit në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Ndryshimet janë bërë gjatë ditës së djeshme me urdhër të kreut të Policisë së Shtetit, Artan Didi, i cili ka firmosur këto lëvizje.

LËVIZJA E PATAJT

I rikthyer në Policinë e Shtetit në tetor të vitit 2013, Albert Pataj është hequr nga detyra që mbante deri dje dhe është në pritje të një emërimi të ri. Lajmi është bërë i ditur nga burime të Drejtorisë së Policisë së Shtetit. Sipas tyre, largimi i Patajt nga detyra që mbante është bërë me motivacionin: “Performancë të ulët të tij dhe strukturës që ai drejton”. Burime nga policia kanë theksuar se, kjo është një lëvizje normale në strukturën e Policisë së Shtetit me qëllim rritjen e perfomancës së uniformave blu.

TRANSFERIMI I ÇELAJT

Ndryshime ka pasur edhe në rang drejtorësh. Sokol Çela i cili mbante detyrën e drejtorit të Policisë së Kufirit në Vlorë është transferuar dhe emëruar në detyrën e Drejtorit të Kufirit dhe Migracionit në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Burime nga uniformat blu kanë bërë të ditur se, përveç këtyre lëvizjeve në Policinë e Shtetit në ditët në vazhdim do të ketë edhe ndryshime të tjera, duke iu përshtatur edhe strukturës së re por edhe për të rritur efikasitetin e punës. Gjithashtu me lëvizjet që pritet të bëhen, do të ketë edhe një rifreskim të strukturave të Policisë së Shtetit me qëllim për të luftuar sa më shumë krimin.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Manjani – Qeveria të kalojë testin e besimit

Duke komentuar ndryshimet e fundit në qeveri, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se kjo qeveri duhet të kalojë testin...

Close