|E shtunë, Janar 20, 2018

Ndryshimet të iPhone në 10 viteve 

Ndoshta iPhone është ikona e shpikjeve teknologjike, por në 10 vite ndryshimet që ka pësuar janë më të vërtetë të mëdha.

Bashkëthemeluesi i kompanisë Apple dhe shefi i saj ekzekutiv, Steve Jobs publikoi më 29 qershor 2007 iPhone-n e parë.

Jobs, vdiq vetëm 3 vite më vonë, por sot miliona njerëz në botë janë përdorues të iPhone, ndërsa Apple vazhdon të sjellë risi në pajisjet e publikuar së fundmi.

Ditën e martë, kompania zbuloi tre pajisje të reja, iPhone 8, iPhone 8 Plus dhe iPhone X, transmeton tch.

Por si ka evoluar ndër vite iPhone? Këtë mund ta gjeni në fotogaleri.

iPhone 3G – 2008

iPhone 3GS – 2009

iPhone 4 – 2010

iPhone 4S – 2011

iPhone 5 – 2012

iPhone 5S – 2013

iPhone 5C – 2013

iPhone 6 dhe 6 Plus – 2014

iPhone 6s dhe 6s Plus 2015

iPhone SE – 2016

iPhone 7 dhe 7 Plus – 2016

iPhone 8 dhe 8 Plus

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
10 plumba mbi 50 vjeçarin. I riu: Më ofendoi.

Shkodër - Konfliktet dhe debatet...

Close