|E shtunë, Maj 27, 2017

Në Suedi, fëmijët i zëvendësojnë me të moshuar (video) 

Në vend të maskotave tradicionale që përfaqësohen nga fëmijët, në Ligën suedeze të futbollit këtë herë në krah të lojtarëve kishte vend për disa njerëz të tjerë specialë.

Klubi i AIK Solna provoi një iniciativë të re në ndeshjen ndaj Gefle, duke i dhënë mundësinë të zbresin në fushë, anëtarët më të vjetër të tifozëve.

Binte në sy mbi të gjithë pensionistët e tjerë, ish presidenti i UEFA-s Lenart Johanson, që mban dhe titullin president nderi i AIK-ut.

Ideja ishte pjesë e një fushate të lançuar nga klubi nordik për bileta në stadium me çmime të lira dhe transport falas të personave në moshë të thyer, nga azilet e pleqve deri në qendrat sportive.

“Ka shumë prej nesh që kanë jetuar gjatë gjithë kohës me ngjyrat e AIK Solna, dhe për një motiv apo tjetër nuk mund të shkojnë në stadium në ditët e sotme. Kjo nuk do të thotë që ata e kanë harruar klubin por e kanë të vështirë të lëvizin” tha ish-presidenti i UEFA-s, Lenart johanson.

Si dhuratë speciale për tifozët specialë, AIK Solna fitoi ndeshjen 1-0, duke marrë dhe vendin e tretë në renditje.

alb365/Express/

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A është kjo makina 100 mijë euro e Leka Zogut të II? https://t.co/6XCcRijh3X https://t.co/unfUAVRQhB
11,292 people follow ALB365
Twitter Pic gurutran Twitter Pic judyrobi Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohen 7 shtetas në 24 orë

  Fier - Forcat e policisë së drejtorisw qarkut Fier kanë vënë në pranga në 24 orët e fundit 7...

Close