|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Nëse keni grupin e gjakut 0, bëni kujdes 

Njerëzit me grupin e gjakut zero kanë privilegjin që mund të jenë dhurues të gjakut personave të tjerë me grup tjetër të gjakut.

Për fat të tyre të keq, ata mund ta pranojnë vetëm grupin e gjakut të tyre. Këta persona janë më energjikë, thuhet se janë përgjegjës, të organizuar, transmeton gazeta “Kosova sot”.

Mirëpo, grupi zero i gjakut është i prirë nga shumë sëmundje dhe probleme shëndetësore, më të shpeshtat janë: të thatit, pengesa në punën e gjëndrave tiroide dhe mungesa e jodit. Këto mangësi shkaktojnë mbajtjen e ujit në organizëm dhe në mbipeshë. Duhet ta shmangin kafeinën dhe alkoolin.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pengje, negociata dhe shkëmbim zjarri mes policisë dhe terroristëve të rrethuar .

Francë - Operacioni i forcave speciale franceze në ndjekje të vrasësve të dyshuar kundër redaksisë së revistës satirike “Charlie Hebdo”, duket se po i afrohet fundit. Mësohet se janë dëgjuar...

Close