|E shtunë, Maj 27, 2017

Nesër datë 4, ora 18 nisin aplikimet për Lotarinë Amerikane 

Duke filluar nga nesër, më 4 tetor, ora 18:00 me orën lokale të Shqipërisë, hapen aplikimet për Lotarinë Amerikane.

Në datën 22 shtator ambasada amerikane në vendin tonë publikoi udhëzimet në shqip për të gjithë të interesuarit.

Aplikimet nisin nesër më 4 Tetor ora 18:00 dhe mbyllen më 7 Nëntor 2016, ora 18:00, ora lokale e Shqipërisë.

Gjatë kësaj periudhe ju mund të aplikoni në këtë adresë: https://www.dvlottery.state.gov/ 

Duhet të keni kujdes sepse sipas rregullave të reja, nuk duhet të përdorni fotografi të vitit të mëparshëm dhe se duhen hequr syzet, pasi në të kundërt skualifikoheni automatikisht.

Ndërkohë për më shumë rreth udhëzimeve për Lotarinë DV-2018 lexoni këtu:  https://tirana.usembassy.gov/dv.html. dhe http://photos.state.gov/libraries/albania/388734/documents/dv2018alb.pdf

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A është kjo makina 100 mijë euro e Leka Zogut të II? https://t.co/6XCcRijh3X https://t.co/unfUAVRQhB
11,292 people follow ALB365
Twitter Pic gurutran Twitter Pic judyrobi Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Harrison Ford në spital, i përplaset avioni .

Aktori Harrison Ford po fluturonte me avionin e tij drejt aeroportit ‘Santa Monica Municipal’kur u përplas me një pemë. Harrison...

Close