|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Nesër Dita Botërore e Hashures 

Ditën e nesërme besimtarët bektashinj festojnë Ditën Botërore të Hashures. Kjo është një festë në të cilën përkujtohen të rënët në Qerbela.

Kryegjyshi Botëror, Haxhi Baba Edmond Brahimaj, në mesazhin e tij fton besimtarët në festën e madhe si dhe apelon për më shumë paqe e dashuri.

“Uroj dhe bekoj të gjithë besimtarët, zoti i dhëntë dashuri paqe mirësi, zoti bekoftë ata që vuajnë dhe sakrifikojnë për njerëzimin. Qofshi dritë. Zoti na bekoftë të gjithëve, Amin!”

Edhe portali i lajmeve alb365 ju uron mbarësi e zoti ju bekoftë

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Nishani dekretonë 2 ministrat

Tiranë - Presidenti Nishani dekreton emërimin e Arben Ahmetajt si ministër Financash dhe Milva Ekonomin ministre të Zhvillimit Ekonomik Dekretet sapo u publikuan në faqen online te presidences:

Close