|E martë, Qershor 27, 2017

New York Times vlerëson këngëtaren shqiptare, Dua Lipa 

Gazeta amerikane, New York Times ka vlerësuar këngëtaren shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa me një shkrim ku flet për zërin dhe karrierën e saj.

“Lipa është një kompozitore dhe performese që është ngritur në stilin pop dhe tani po shkruan muzikën e saj. Zëri i saj ka një fuqi të madhe të njëjtë me Adele, Rihanna dhe Pink. Këngët e saj janë të lidhura me tërheqjen dhe kundërshtimin e një dashurie,” – shkrujti në një artikull.

Aty flitej për një intervistë që kishte dhënë Dua në lidhje me karrierën dhe muzikën që do të sjellë për dëgjuesit.

Ndër të gjitha, u fol edhe për perfomancën e saj në emsionin ‘The Tonight Show’ për të cilën u vlerësua për hitin ‘Scared to be Lonely.’

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Zgjedhje 2017/ Ja deputetët e Qarkut Fier (lista) https://t.co/XiiMbGc9nc https://t.co/lkj13QHCd2
11,390 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë ish-kapiteni i Kombëtares

Është ndarë nga jeta në moshën 78-vjecare ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare të futbollit dhe Partizanit Lin Shllaku. Lin Shllaku lindi...

Close